media

Jolemi bodide Ladaga kujundus on selle välja tulemise hetkest palju positiivset ja nostalgilist tagasisidet saanud. Erinevatel üritustel on see pööranud eeskätt meessoost huviliste päid ning neil äratundmisrõõmust naeratuse näole toonud. Või siis on naised viibanud meestele, et näe mis seal on. On neid, kes on ostnud seetõttu, et endal, vanaisal või naabrionul selline sõiduk hoovis ilutses/ilutseb ja loomulikult ka vanavanemaid, kes omaaegseid mälestusi lastelastele edasi tahavad kinkida. Mõtlesime, et tagantjärgi oleks teile tore kirjutada sellest, kuidas selline mõte sündis ja kuidas Lada bodile/pluusile jõudis.


Kes Lada bodile pani, kuidas selline mõte tekkis ning kuidas Lada riietele jõudis?

Tere, mina olen Kristiina. Olen graafiline disainer ning Jolemi looja. Jolemi sõbrad on juba märganud, et eripärane graafika on meie riietel väga olulisel kohal. Seekord tahtsin luua midagi sellist, mis ärataks emotsioone nii noorematel kui vanematel. Tooks meelde mälestusi, aga lõbusas lapselikus võtmes. Lada on kindlasti Moskvitši ja Volga kõrval auto, mis lapsepõlvest kohe meenub. Meie peres autot pikka aega ei olnud, aga ümberringi tuttavatel oli küll ja kui sõita sai, oli see omaette sündmus.

Kasutasin kujunduse loomiseks üht fotot kollasest Ladast, millest kogu idee hargnema hakkas. Esialgu murdsin pikalt värvilahenduse üle pead, kuid selline kollase-sinise lahendus tundus kõige rõõmsam ja lapselikum. Ladale sai seltsiks juurde joonistatud erinevaid graafilisi elemente.
Piltidelt võib näha, kuidas mõte ilmet võttis:

Kui kujunduse idee oli valmis, siis tellisime vastava trükiga kanga. Tegemist ei ole tavalise kangamustriga, kuhu lõikeid vabalt mustri paiknemisest hoolimata paigutada saab. Sellise kujunduse puhul saab korraga lõigata vaid 2-3 kihti kangast, mis tuleb kõigepealt väga täpselt üksteise kohale asetada. Seejärel tuleb väga täpselt õigele kohale paigutada esidetaili lõige ning alles siis kangas välja lõigata. Tegemist on täpse ja aeganõudva tööga ja võite olla kindlad, et toode on valminud hoole ja armastusega :)

Kuna meie esimese kollektsiooni järgselt saime palju tagasisidet, et võiks valikus ka midagi tagasihoidlikumat olla, siis pool bodist jäigi ühevärviline, et tasakaalustada ja esile tuua bodi esikülge ja ühte värvilist varrukat. Detailide välja lõikamisele järgnes õmblus ning siltide lisamine. Kohe kui bodid olid valminud ja esimesed omanikud leidnud, tuli mitmelt poolt soove, et Lada võiks ka pluusidele jõuda. Mõeldud-tehtud ning nüüd on Lada olemas nii bodidel kui pluusidel.
  • Mar 01, 2019
  • Kommentaare: 0
Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt60435/domeenid/www.jolemi.com/htdocs/system/library/themeoptions.php on line 522